22Июнь2018

Соляник

Вы здесь: Home Все рубрики Человек и его дело Урочисто перепоховали рештки солдатів Другої світової

Урочисто перепоховали рештки солдатів Другої світової

5 вересня у селі Берестове провели перепоховання рештків 27 радянських воїнів, що загинули у 1941 році.

 

В той день біля пам’ятника історії місцевого значення зібралось багато людей. Провести на вічний спокій безіменних героїв прибули представники керівництва Донецької облдерж­адміністрації, Соледарської міської об’єднаної теріторіальної громади, депутати-соляники на чолі з заступником директора ДП «Артемсіль» Вадимом Зеленим, офіцери групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню, пошуковці, духовенство, учні, місцеві мешканці.

Складну та важливу роботу із пошуку та ідентифікації рештків загиблих провели члени Слов’янської Асоціації військово-історичної спадщини «Плацдарм», яка входить до складу ВГО «Союз. Народна пам’ять». Через те, що минуло багато часу і не було знайдено жодного жетону, їм не вдалось встановити імена героїв. Лише достеменно відомо, що полеглі були воїнами радянської армії. У новостворену братську могилу було покладено їх рештки.

Здавалось, війна залишилась у минулому. Але і сьогодні прибувають нові ветерани. Свого часу це були «афганці», нині це бійці, які захищають нашу державу на сході. Війна, на жаль, не залишає нашу землю. Голова Слов’янської Асоціації військово-історичної спадщини «Плацдарм» Олексій Юков зазначив, що пошукова робота тримається лише на патріотизмі і ентузіазмі небайдужих людей. За його словами, зараз пошук ведеться не тільки у тих місцях, де проходили запеклі бої в роки Другої світової війни. Пошукові загони працюють і в зоні проведення АТО, адже серед добровольців також багато невідомих солдат. Коли гинуть люди – це велике горе, і дай Бог, щоб війна на сході України якомога швидше закінчилась.

З усіма належними почестями учасники заходу урочисто перепоховали 27 радянських бійців, загиблих у боротьбі з фашистськими загарбниками. Полеглих визволителів вшанували хвилиною мовчання. Після того, як за православним звичаєм рештки воїнів були віддані землі та згадані молитвою, на честь загиблих пролунав військовий залп. На могили були покладені вінки та квіти.

Анатолій БУДЯШЕВСЬКИЙ,

прес-офіцер СЦКК.

Произвольный выбор

  • Коротко

  • Народные приметы

Сохраняется опасность проседания грунта и образования карстовых провалов в районе ст. Кудрявка (опасная зона бывшего рудника им. Шевченко). 

 

 В этот день почитается память святителя Кирилла Александрийского. В прежние времена день 22 июня имел еще и такое название - Кирилл Конец Весны Начало Лету. Это второй день летнего солнцестояния, и это самый длинный день в году. По этому поводу наши предки говорили, что «На Кириллу солнышко отдает земле всю свою силу». По солнцу и о предстоящей погоде судили: если оно светит днем как бы сквозь оболочку - надо вскоре ожидать дождя.


Сайт газеты "Соляник"  ГП "Артемсоль".

Администратор и контент-менеджер сайта Виктория Губанова