21квітня2019

Соляник

Ви тут: Home Всі рубрики Це цікаво Історії державних нагород, які отримали соляники

Історії державних нагород, які отримали соляники

В усі часи самовіддану працю, героїчні подвиги, досягнення в розбудові держави, активну суспільно-політичну діяльність та інші корисні справи громадян відзначали на високому державному рівні.

 

Одним з вищих ступенів відзнаки за працю у СРСР з 1938 по 1991 рік було присвоєння звання Героя Соціалістичної Праці. Воно надавалось особам, які проявили трудовий героїзм. Одним з них у 1981 році став працівник ДП «АРТЕМСІЛЬ» Віктор Черненко.

Запроваджений у 1930 році Орден Леніна став найвищою відзнакою в ієрархії радянських орденів. Він вручався за виняткові заслуги перед Вітчизною у всіх галузях діяльності. На нашому підприємстві працювало 8 кавалерів ордена Леніна.

Орден Жовтневої Революції – вважався другим за значимістю (після ордена Леніна) орденом СРСР. Усього було шість кавалерів ордена Жовтневої Революції, які працювали на нашому солевидобувному підприємстві.

Орден Дружби народів – цей орден вручався за великі заслуги у зміцненні дружби й братського співробітництва націй і народностей, значний економічний, соціально-політичний та культурний розвиток держави. У ДП «АРТЕМСІЛЬ» працював один кавалер ордена Дружби народів.

Орден Трудового Червоного Прапору вручався за трудові заслуги з 1928 року. Останнє нагородження було 21 грудня 1991 року. За особами, які мали цей орден, зберігалися права і пільги, передбачені статутом. На підприємстві працювало 23 кавалери ордена Трудового Червоного Прапору.

Орден Трудової Слави – державна нагорода СРСР, мала три ступені, вищим з яких був перший. За своїм статутом і пільгами, що надаються кавалерам всіх трьох ступенів, орден Трудової Слави відповідав бойовому ордену Слави. На підприємстві працювало 23 кавалери ордена Трудової Слави.

Орден «Знак пошани» – державна нагорода за високі досягнення у виробництві, науково-дослідницькій, державній, соціально-культурній, спортивній й інших видах діяльностей. В ДП «АРТЕМСІЛЬ» таку нагороду отримали 35 робітників.

Почесне звання «Заслужений шахтар Української РСР» – державна нагорода УРСР. Почесне звання «Заслужений шахтар Української РСР» присвоювалося особам, які працювали у відповідній галузі не менш ніж 10 років. В ДП «АРТЕМСІЛЬ» це звання мали три робітники.

Заслужений працівник промисловості УРСР – почесне звання в УРСР, яке отримали на солевидобувному підприємстві десять працівників.

Грамота Президії Верховної Ради УРСР – державна нагорода, якою відзначались окремі громадяни, підприємства за активну трудову і громадсько-політичну діяльність та за інші заслуги. На підприємстві Грамотою Президії Верховної Ради УРСР було нагороджено 16 соляників.

Державна премія СРСР – щорічна державна нагорода, яка присуджувалась за видатні наукові дослідження, які сприяли подальшому розвитку гуманітарних, природничих, технічних наук. У 1988 році державну премію отримав один працівник ДП «АРТЕМСІЛЬ».

Після того, як у 1991 році Україна здобула суверенітет, з’явилися нові державні відзнаки. Разом з тим традиція вручення високих нагород залишилась одним з найважливіших моральних стимулів у розвитку трудової та суспільно-політичної активності громадян.

Заслужений працівник промисловості України – почесне звання, яке присвоюється за значні успіхи у виконанні виробничих завдань, підвищенні ефективності суспільного виробництва, створенні конкуренто­спроможної продукції. В ДП «АРТЕМСІЛЬ» його отримали чотири соляники.

Орден «За заслуги» – державна нагорода України для відзначення видатних заслуг громадян в економічній, науковій, соціально-культурній, військовій, державній, громадській та інших сферах суспільної діяльності. В ДП «АРТЕМСІЛЬ» цю нагороду отримав один працівник.

Нагрудний знак «Шахтарська слава» – відомча нагорода, яка має три ступені, з яких найвищим є перший. На підприємстві 170 трудящих – кавалери знака «Шахтарська Слава».

Відомча заохочувальна відзнака Міністерства аграрної політики та продовольства України – нагрудний знак «Знак Пошани». Представлені до нагородження нагрудним знаком повинні мати стаж роботи не менше п’яти років. В ДП «АРТЕМСІЛЬ» нагрудний знак «Знак пошани» на даний час мають 154 працівники.

«Заслужений гірник України» – почесне звання, що надається Президентом України. На нашому підприємстві таке звання було присвоєно одному робітнику.

Медаль «За працю і звитягу» – відзнака Президента України, яка надається за багаторічну сумлінну працю. В ДП «АРТЕМСІЛЬ» її отримали три працівники.

Перераховані вище нагороди – це висока оцінка тому внеску, який зробили соляники у розвиток свого підприємства і усієї країни. За цими орденами – самовіддана праця, багаторічний досвід, професіоналізм і компетентність багатьох працівників. Серед них є керівники, провідні інженери, прості трудівники. Але всіх їх об’єднує повна самовіддача улюбленій справі. І наш колектив пишається такими людьми!

 (В публікації використані матеріали з

 Інтернет-ресурсів).

 

 

 

Сайт газети "Соляник" ДП "Артемсіль". 

Адміністратор та контент-менеджер сайту Вікторія Губанова