26червня2019

Соляник

Ви тут: Home Всі рубрики Це цікаво «Джаз-ФЕСТ» – у соляних галереях підприємства

«Джаз-ФЕСТ» – у соляних галереях підприємства

26 березня у соляних виробітках державного підприємства «Артемсіль» відбувся фестиваль джазової музики «Джаз-ФЕСТ», присвячений п’ятій річниці створення Національної гвардії України та Дню служби безпеки України.

 

Його висвітлювало багато регіональних та всеукраїнських ЗМІ, а ініціатором проведення стала Донецька обласна державна адміністрація. В свою чергу, керівництво та колектив «Артемсолі» надали допомогу в організації проведення фестивалю на території підприємства ‑ в підземній соляній камері №40.

У концерті взяло участь шість джазових виконавців разом з композитором і музикантом Майком Кауфманом-Портниковим (на фото внизу), джазовою співачкою Оленою Львовою та іншими. Захід відкрили голова Донецької ОДА Олександр Куць, заступник командувача ООС Олег Грунтковський, виконувач обов’язків директора ДП «Артемсіль» Юрій Товстокоренко. Почесними гостями та глядачами концерту стала велика кількість військовослужбовців ЗСУ, Національної гвардії України та співробітників СБУ.

Виконувач обов’язків директора ДП «Артемсіль» Юрій Товстокоренко зауважив: «Колектив соляників радий, що має можливість долучитися до організації культурних програм для українських військових, які боронять нашу Батьківщину на сході. Впевнений, що сьогоднішній концерт – це ще один крок до миру!».

Чудовій атмосфері фестивалю сприяло декілька чинників. Це незрівнянна акустика підземної зали, оригінальне оформлення локації з великою кількістю декору, встановлений по центру екран, на якому транслювались фрагменти німого кіно. Цікавим було й освоєння підземного простору за допомогою світла. Багатьом відвідувачам фесту сподобалися й цікаві фотозони, а також вернісаж робіт сучасних українських художників. Звичайно ж, нікого не залишило байдужим саме виконання джазових композицій з репертуару Елли Фіцджеральд, Леоніда Утьосова та інших зірок вітчизняного та світового джазу. Впродовж трьохгодинного концерту музиканти дарували своє музичне мистецтво і отримували від глядачів дружні оплески.

Наприкінці програми від імені керівника ДП «Артемсіль» усім артистам було вручено соляні сувеніри на згадку про чудове дійство. До речі, цей концерт в соляній камері – перший джазовий захід, що відбувся у Донецькій області. Бажано, щоб цю традицію було продовжено.

В той же час «Джаз-ФЕСТ» став ще однією музичною подією, яку було проведено у підземних соляних камерах ДП «Артемсіль». Так, у грудні минулого року саме тут відбувся концерт оперного співу. А ще раніше в соляній шахті неодноразово виступали симфонічні та духові оркестри.

Олеся ГУБСЬКА.

P.S/ Більш світлин у групі ДП "Артемсіль" на фейсбук https://www.facebook.com/pg/ArtyomsaltUkraine/posts/?ref=notif

 

Сайт газети "Соляник" ДП "Артемсіль". 

Адміністратор та контент-менеджер сайту Вікторія Губанова