20липня2019

Соляник

Ви тут: Home Всі рубрики Це потрібно знати Підприємство обрало курс на новітні технології

Підприємство обрало курс на новітні технології

Сьогодні перед сучасним промисловим виробництвом стоїть безліч важливих викликів. Найголовнішим серед них є впровадження новітніх технологій, які забезпечують економічне зростання та створюють певні умови для збільшення присутності української продукції на світовому ринку.

 

Результативність такого підходу добре усвідомлюють в ДП «Артемсіль». Багато років поспіль цим питанням опікувались спеціалісти технологічної групи. А нещодавно на підприємстві було створено відділ з розвитку новітніх технологій, який очолив Іван Треус. До цього призначення він працював заступником головного механіка рудника №1,3. До складу відділу увійшов і Віталій Яковлєв, який раніше працював інженером по впровадженню техніки та технологій у технологічній групі. Також до новоствореної структури запросили інженера-проектувальника Сергія Зюзіна, професійна діяльність якого була пов’язана з роботою у проектному інституті.

За словами Івана Треуса, головними задачами відділу є постійний та всебічний моніторинг сучасних технічних ідей та технологій, які можна інтегрувати у соляне виробництво на кожному його етапі: від видобутку соляного мінералу в шахті – до переробки його на поверхні та відвантаження споживачам. Остаточна мета полягає в тому, щоб наша соляна продукція була конкурентоспроможною, відповідала європейським вимогам якості і щоб при цьому підприємство підвищило свою прибутковість.

Успішним кроком в цьому напрямку можна вважати впровадження в процес переробки солі її очищення за допомогою оптичного сортування (фотосепарації). До речі, ще декілька років тому мало хто уявляв, що цю технологію можна успішно застосовувати у соляному виробництві. А сьогодні її вже успішно використовують на нашому підприємстві. Більш того, оптично сортована сіль, очищена від темних мінеральних включень, з підвищеним вмістом основного компонента – натрію хлору, поступово завойовує вітчизняний і зарубіжний ринки. Це яскраво свідчить про те, що новітні технології не стоять на місці і виробники повинні їх успішно впроваджувати.

Для використання тих чи інших нововведень спеціалісти відділу працюють за різними напрямками. Зараз вони розглядають комерційні пропозиції від зарубіжних виробників фасувально-пакувального обладнання, в тому числі автоматів для фасування солі в поліетиленові пакети та поліетиленові мішки. Також вивчаються технічні характеристики шведського обладнання, яке задіяне у повному циклі видобутку та переробки соляного мінералу. На сьогодні зразки нашої солі проходять дослідження в одній із фінських лабораторій. Результати цих досліджень покажуть, яке саме обладнання оптимально прийнятне в умовах нашого виробництва.

Такий науковий підхід стосується не лише обладнання, а й багатьох інших важливих аспектів виробничої діяльності підприємства. Обраний курс на новітні технології – це реальний крок, за допомогою якого можна переоснастити промислові потужності підприємства, модернізувати існуючі технологічні лінії, зменшити енергоємність, і таким чином осучаснити соляне виробництво. Саме на це спрямована щоденна робота спеціалістів відділу з розвитку новітніх технологій.

Олеся ГУБСЬКА.

 

 

Сайт газети "Соляник" ДП "Артемсіль". 

Адміністратор та контент-менеджер сайту Вікторія Губанова