21вересня2019

Соляник

Ви тут: Home Всі рубрики Це потрібно знати Будьте обережні – пора активності кліщів

Будьте обережні – пора активності кліщів

Весна – час прогулянок у лісі та парку, які в період з травня по червень стають небезпечними через можливість укусів кліщів.

 

Тому треба завжди пам’ятати, що кліщі – це саме ті комахи, які переносять майже сотні різних збудників хвороб. При цьому сам укус кліща безболісний, тому людина, яку вкусив кліщ, нічого не відчує.

Найнебезпечніше, до чого може призвести укус кліща – енцефаліт та хвороба Лайма, також відома як бореліоз. І якщо першим заражаються одиниці, то бореліоз на сьогодні становить серйозну проблему для багатьох людей. Хвороба вражає нервову і серцево-судинну системи, суглоби і опорно-руховий апарат. Навіть може привести до інвалідності.

Небезпечні комахи живуть переважно в сирих і вологих місцях, на прогрітих сонцем схилах, у високій траві, кущах, на стежках і лісових дорогах. У міських парках ризик зіткнутися з кліщами трохи нижче, ніж в «дикому» лісі, але все одно треба бути обачними в цей період.

Якщо ви збираєтесь на відпочинок у ліс або парк, одягніть світлу, з довгим рукавом одежу, яка щільно прилягає до тіла. Не забудьте одягнути шкарпетки або високе взуття, щоб кліщ не вкусив за ногу. Візьміть з собою спеціальні аерозолі, які відлякують цих малоприємних комах.

Якщо все ж сталося так, що вас вкусив кліщ – не гайте часу, зверніться в травмпункт. Там його правильно дістануть і передадуть на аналізи. Проте не завжди буває можливим поїхати до лікарні, тому даємо пару способів, як дістати кліща самостійно. 1-й спосіб: оберніть пальці марлевою серветкою і розхитуйте кліща з боку в бік. 2-й спосіб: можна скористатися пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, і повільно витягнути комаху разом з хоботком.

Після того, як видалили кліща, змастіть місце антисептичним розчином і ретельно вимийте руки.  Видаленого кліща необхідно помістити у флакон і доставити в лабораторію, щоб виключити зараженість кліщовим енцефалітом, або іншим вірусом.

Для того, щоб весняні та літні дні пройшли без неприємних пригод і запам’ятались лише добрими спогадами, – будьте уважні на відпочинку та виконуйте вищезгадані рекомендації.

 За інтернет-джерелами.

 

Сайт газети "Соляник" ДП "Артемсіль". 

Адміністратор та контент-менеджер сайту Вікторія Губанова