19червня2019

Соляник

Ви тут: Home Всі рубрики Виробництво ДП «Артемсіль» збільшує обсяги виробництва

ДП «Артемсіль» збільшує обсяги виробництва

За 10 місяців цього року рудники ДП «Артемсіль» видобули 1,66 мільйона тонн солі, що на 22,8% перевищує обсяг минулого року та на 27,6% більше планових завдань. Цих показників вдалося досягти незважаючи на труднощі із забезпеченням підприємства залізничними вагонами для перевезення продукції.

 

За підсумками роботи з початку року найбільш затребуваним видом продукції залишається сіль мелена без пакування, що відвантажується навалом. Цього виду продукції було вироблено майже 1,3 мільйона тонн, що на 34,7% перевищує показник минулого року. Збільшення обсягів випуску «технічної» солі, у тому числі, пов’язано зі зростанням обсягів експорту в країни Європейського Союзу у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.

Так, за жовтень на 81,8% збільшилися відвантаження солі в країни далекого зарубіжжя. Значно зросли поставки в Угорщину, Польщу, Румунію та Сербію. Крім того, на 26,1% зросло відвантаження продукції і на вітчизняний ринок. Основними українськими споживачами були автодорожні підприємства.

Що стосується інших видів продукції, то за 10 місяців 2018 року солі фасованої вироблено 159,4 тисячі тонн (99,2% – до рівня минулого року); солі, затареної в мішки, – 160,4 тисячі тонн (89,1%); солі, затареної в МКР, – 56 тисяч тонн (108,3%); соляних брикетів – 11,2 тисячі тонн (84,2%); соляних блоків – 2,4 тисячі тонн (82,8%); йодованої солі – 51,9 тисячі тонн (104,8%).

Варто відзначити, що виробничі показники могли б бути кращими у разі наявності достатньої кількості залізничного транспорту. В 2018 році ДП «Артемсіль» було забезпечено вагонами ПАТ «Укрзалізниця» на 43% від заявленої підприємством необхідної кількості. Брак рухомого складу не дозволяє збільшити обсяги відвантаження солі і призводить до невиконання своїх зобов’язань перед партнерами. Про це заявив в.о. директора ДП «Артемсіль» Юрій Товстокоренко на засіданні штабу з оперативного вирішення питань логістики в АПК, яке відбулося 1 листопада у Міністерстві Аграрної політики та продовольства України.

До штабу увійшли представники Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Мінприроди, Держекоінспекції, Антимонопольного комітету, ДФС, ПАТ «Укрзалізниця», народні депутати України, представники підприємств та профільних асоціацій.

В режимі «скайп-конференції» робоча група штабу оперативно зафіксувала поточні проблеми підприємств, з якими вони стикаються в рамках співпраці з «Укрзалізницею» та визначила осіб щодо їх вирішення у чітко встановлені терміни.

Представники профільних міністерств зазначили, що ДП «Артемсіль» надається пріоритет в забезпеченні рухомим складом для вирішення державних завдань з підготовки дорожнього господарства до проходження осінньо-зимового періоду. Значно збільшити кількість вагонів для солевидобувного підприємства зараз не має об’єктивної можливості, тому ДП «Артемсіль» треба намагатися максимально використовувати весь рухомий склад, який йому надається.

В ситуації гострої нестачі вагонів, штабом прийнято рішення оперативно реагувати на проблеми, пов’язані з логістикою підприємств АПК.

З цією метою вже на другій «скайп-конференції» штабу, яка відбулася у вівторок, 6 листопада, були опрацьовані конкретні проблемні питання та надані готові спільні рішення. Зокрема, керівництво ДП «Артемсіль» доповіло, що за обсягами відвантаження солі для посипання доріг підприємство повністю виконує взяті на себе зобов’язання, задекларовані в тристоронньому меморандумі про співпрацю з ПАТ «ДАК» «Укравтодором» та ПАТ «Укрзалізницею». Але подальша результативна робота безпосередньо залежить від стабільного та якісного забезпечення підприємства вагонами.

Керівництво ДП «Артемсіль» обов’язково буде брати участь у наступних оперативних «скайп-конференціях» та намагатиметься вирішувати проблемні питання шляхом взаємодії та діалогу.

Важливо зазначити, що на соляників чекає ще одне випробування. Очікується, що у листопаді відбудеться наступне підвищення вартості послуг з перевезення продукції у вагонах ПАТ «Укрзалізниця». Це може призвести до втрати конкурентоспроможності продукції ДП «Артемсіль» на зовнішніх ринках та значно вплине на фінансово-економічні показники державного виробника.

Незважаючи на труднощі, керівництво підприємства намагається забезпечити соціальний захист працівників. Так, у листопаді трудовий колектив отримає винагороду за вислугу років.

Важливо, що ДП «Артемсіль» продовжує в повному обсязі, без затримок виплачувати заробітну плату працівникам та виконувати усі зобов’язання перед державою.

 Юлія ЄРЬОМЕНКО.

 

 

Сайт газети "Соляник" ДП "Артемсіль". 

Адміністратор та контент-менеджер сайту Вікторія Губанова