28жовтня2021

Соляник

В Соледарі вшанували пам’ять героїв Другої світової

Відповідно до доручення Глави адміністрації Президента України від 19 жовтня 2018 року про гідне вшанування подвигу нашого народу у Другій світовій війні, пам’яті загиблих, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацизму, сімей загиблих та дітей війни в Соледарі було проведено урочистий меморіальний захід.

 

В ньому взяли участь разом з містянами представники адміністрації, профспілки та трудового колективу ДП «Артемсіль». Мітинг пам’яті відбувся 26 жовтня у соледарському парку відпочинку біля пам’ятника загиблим воїнам і Вічного Вогню. Його провели працівники міського центру культури та народної творчості.

На початку урочистості ведучі вдалися до невеличкого екскурсу в історію нашої країни та її героїчного минулого. Вони пригадали мужню боротьбу українського народу з німецькими нацистами у роки Другої світової війни. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів воїнів Червоної армії. Під час окупації понад два мільйони українців було вивезено на примусові роботи до Німеччини. На території України цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, вщент знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

У жовтні 1944 року у ході Карпатсько-Ужгородської операції завершилося звільнення всієї території України: 27 жовтня було визволено від окупантів Ужгород, а 28  жовтня – інші населені пункти Закарпатської області. Саме цей жовтневий день і став Днем вигнання з України нацистських окупантів.

Дорогу ціну Україна заплатила за свою свободу.  На мітингу прозвучали слова про те, що скільки б років не минуло з тих страшних часів, ми завжди будемо згадувати мільйони синів і дочок Вітчизни, які в тилу та на передовій наближали перемогу. На жаль, багато кому з них так і не довелося дожити до світлого дня миру. Пам’ять загиблих вшанували Хвилиною мовчання.

На мітингу було надано слово голові профспілкового комітету рудника №7 ДП «Артемсіль» Юрію Соловьянову. У своїй промові він підкреслив значимість цієї історичної події і важливість бути гідними подвигу дідів та прадідів. Як нащадки героїв Другої світової війни ми повинні усіма своїми справами наближати мир на нашій землі, будувати розвинене українське суспільство з міцною економікою.

На знак пошани до пам’яті тих, хто у далекому 1944 році мужньо боронив свою Батьківщину, нищів загарбницькі війська, учасники мітингу поклали живі квіти до підніжжя меморіалу. Вічна слава героям!

Олена ЗЕЛЕНА.

 

 

Сайт газети "Соляник" ДП "Артемсіль". 

Адміністратор та контент-менеджер сайту Вікторія Губанова