23вересня2021

Соляник

День пам’яті та примирення і Велика Перемога

Ці два визначних свята пройшли в нашій об’єднаній територіальній громаді на високому організаційному рівні.

 

8 травня біля братської могили селища Двуріччя, де поховані воїни-визволителі солерайона, відбувся урочистий мітинг за участю керівництва громади, адміністрації та трудового колективу ДП «Артемсіль», ветеранів війни та праці, учнів ЗОШ №13, професійного ліцею, громадськості міста.

У своєму виступі голова ветеранської організації ДП «Артемсіль» Володимир Захаренко підкреслив велике значення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Він акцентував увагу на тім, що сьогодні ветерани потребують уваги та піклування з боку держави та суспільства. В свою чергу, ДП «Артемсіль» постійно працює у цьому напрямку: розширює пільгові категорії ветеранів та збільшує соціальні гарантії для них.

На урочистому заході пам’ять полеглих відзначили Хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя монумента слави. На їх честь звучали пісні та вірші. В цей же день делегації у складі представників керівництва ДП «Артемсіль», робітників підприємства, ветеранів війни та праці відвідали усі меморіальні місця, які розташовані у нашому місті і пов’язані з героями Другої світової війни.

Наступний святковий день – 9 травня, у місті відзначили багатолюдною ходою миру. Колона, у якій були очільники громади, представники керівництва ДП «Артемсіль», СЦКК, ветерани війни та праці, працівники бюджетних установ та закладів, соледарська молодь, пройшлась центральною вулицею міста до міського парку відпочинку. Саме тут, біля пам’ятника воїнам Другої світової війни, відбувся мітинг-реквієм. Настоятель Свято-Преображенського храму отець Костянтин провів поминальний молебень за душі усіх мужніх воїнів, які загинули, захищаючи рідну землю.

Голова первинної профспілкової організації ДП «Артемсіль» Андрій Попов привітав усіх з Днем Перемоги. Андрій Петрович від душі подякував ветеранам за їх бойо­вий подвиг та мирну працю. Він побажав учасникам та дітям війни міцного здоров’я, щастя і миру на рідній землі.

Заступник директора ДП «Артемсіль» Вадим Зелений назвав Велику Перемогу днем, який увійшов у підручники історії та назавжди залишився у пам’яті багатьох поколінь. Він зазначив, що героїчні події Другої світової війни яскраво продемонстрували на що здатні люди, коли їх об’єднує велика мета визвольної боротьби. Сімдесят чотири роки тому спільними зусиллями вони не тільки звільнили Європу від гітлерівської навали, але й відбудували власну країну, зробивши її економічно міцною, науково та технічно розвиненою, культурно піднесеною.

Вадим Олегович подякував нашим дорогим ветеранам за їх військовий подвиг та за тисячі мирних трудових перемог у післявоєнні часи. І наголосив на тому, що сучасні українці повинні бути гідними їх слави! Він побажав усім мешканцям громади і соляникам щедрої долі, благополуччя та родинного затишку. А нашій рідній Україні – процвітання, розвитку, оновлення!

На честь Дня Перемоги була організована робота польової кухні, де пригощали смачною солдатською кашею. А у міському будинку культури та народної творчості на глядачів чекала насичена концертна програма, створена працівниками цієї установи та Соледарської музичної школи. До речі, серед самодіяльних артистів, які в цей день тішили зал своїми талановитими виступами, було чимало й соляників.

Вдале оформлення сцени з використанням великого екрану та сам урочистий концерт з вокальними і танцювальними номерами у виконанні дітей та дорослих подарували усім піднесений настрій. Свята пройшли в атмосфері єднання та гордості за історичне минуле нашого героїчного народу.

Олеся ГУБСЬКА.

 

Сайт газети "Соляник" ДП "Артемсіль". 

Адміністратор та контент-менеджер сайту Вікторія Губанова