03червня2020

Соляник

Після ремонту рудник №8 поновив свою роботу

Минулої п’ятниці після проведених масштабних робіт поновив свою виробничу діяльність рудник №8 ДП «Артемсіль».

 

За час вимушеної зупинки цієї виробничої одиниці підрядником і власними силами соляників було проведено великий обсяг робіт: реконструкцію копра клітьового підйому та надшахтної будівлі клітьового стовбура у блоці з калориферною, ремонт вентилятора головного провітрювання, ремонт перехідної галереї та покрівлі приміщення дільниці з помелу, переробки та навантаженню солі та інше.

Нагадаємо, що рудника № 8 вже давно потребував капітального оновлення. Без його проведення вже не можна було обійтись, бо це стосувалося його безпечної експлуатації. І саме тому ці роботи, загальна сума яких склала 91,88 мільйони гривень, було внесено до Фінансового плану підприємства на 2019 рік.

Із використанням торговельних майданчиків електронної системи «Прозорро» 26 жовтня 2018 року ДП «Артемсіль» оприлюднило результати торгів на закупівлю цих робіт. Переможцем тендеру стало ТОВ «Будтехмонтаж», з яким і було укладено договір на виконання робіт.

Згідно договору підприємство сплатило виконавцю авансову виплату (передоплату) у розмірі 22 мільйонів гривень. На цю суму підрядник закупив необхідне обладнання, матеріали, замовив металеві конструкції, і вже у лютому розпочав активну фазу робіт.

Діяльність підрядної організації була на постійному контролі у служб технічного нагляду ДП «Артемсіль». Інженерно-технічні робітники підприємства регулярно виїздили на об’єкт, вели постійну фотофіксацію, дані заносились у журнал виконаних робіт.

Освоюючи кошти, виконавцем було закуплено нове обладнання.  На початок квітня його вже частково змонтували. У травні виконавець звітував про освоєння авансових коштів. В цей період проводився і масштабний демонтаж старого обладнання, а з середини липня розпочалась найскладніша частина реконструкції – насування нової конструкції копра на місце згідно проекту. Ці роботи проводились у декілька етапів і до середини серпня споруду було встановлено на постійне місце.

Паралельно з цим здійснили заміну провідників у стовбурі, а також противаги підйомної установки для її безпечної роботи. Спеціалісти рудника перевірили підйомну установку на відповідність геометричних зв’язків, а також виконали профиліровку стовбура для безпечного спуску та підйому робітників. Все це підтвердило безпеку та надійність подальшої експлуатації споруди.

18 вересня рудник №8 відвідала розширена комісія у складі головного інженера ДП «Артемсіль» Ігоря Савчука, заступника директора з охорони праці Надії Шапошникової, начальника відділу капітального будівництва Римми Окрушко, головного енергетика підприємства Віктора Гамаюна, інших спеціалістів управління, головного інженера рудника №8 Андрія Кожушко, голови профспілки цього рудника Василя Кириченка та представників підрядної організації.

Спеціалісти дійшли висновку, що роботи з реконструкції копра клітьового підйому виконано та об’єкт готовий до експлуатації. За результатами роботи комісії було підписано акт, який дозволяє експлуатацію клітьового підйому.  І вже 20 вересня рудник №8 поновив свою виробничу діяльність. При цьому реконструкція надшахтної будівлі ще не завершена, але вже на фінішній прямій. На сьогодні вже можна спрогнозувати, що кошторис проекту не буде перевищувати той, що у договорі і додаткових витрат не потребує.

Проте у пресі вже стала з’являтися інформація щодо нібито виявлених зловживань при реконструкції. Повідомляється про привласнення коштів, неефективність виконання робіт, порушення строків договору і невиконання його умов.

Єдиним, з цього переліку, що відповідає дійсності, є відтермінування строків початку робіт. З об’єктивних причин це пов’язано з отримання дозволу на будівництво від державної архітектурно-будівівельної інспекції.

Але всупереч усім негативним повідомленням технічне переоснащення виробництва рудника №8 проведено, колектив цієї виробничої одиниці повернувся на свої робочі місця, і на минулому тижні вже розпочато відвантаження товарної продукції споживачам. Про те, яких висновків дійдуть компетентні органи, ми обов’язково будемо повідомляти наших читачів.

Відділ комунікацій.

 

Сайт газети "Соляник" ДП "Артемсіль". 

Адміністратор та контент-менеджер сайту Вікторія Губанова