Ювілей великого Кобзаря
- Останнє оновлення: 06 березня 2014
- Перегляди: 1851
В літературі кожної країни, серед її великих постатей, існують імена, оповиті невмирущою любов'ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія.
Видатний митець народився 9 березня 1814 року на Київщині в родині кріпака. Ось як сказав про нього Іван Франко: "Він був сином мужика, і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком, і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, і вказав нові і вільні шляхи професорам і книжним вченим".
Тарас Григорович Шевченко був і залишається поетом могутньої творчої сили, непримиренним борцем проти будь-якого гноблення людини людиною. В його творах мистецтво слова поєдналося з соціальною боротьбою і становить з нею единий органічний сплав. Своїм палким прагненням до свободи, соціальної справедливості і духовного розкріпачення мас Т.Шевченко здійснив найвище суспільне призначення поета.
В історію людської культури він увійшов не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший, поряд з О.Пушкіним і А. Міцкевичем, поет-гуманіст світового значення. Тому в багатьох містах світу на його честь відкрито музеї, встановлено пам'ятники. Починаючи з 1961 року, в Україні щорічно присуджується Національна премія імені Т.Г.Шевченка в галузі культури і мистецтва. За цей час почесного звання шевченківських лауреатів здобули і літератори Донеччини.
По матеріалам
інтернет-видань